Sorularınız mı var? Cevaplara buradan ulaşabilirsiniz. Başka sorularınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
NASIL KULLANACAĞIM?
Corpinet kullanımı basit ve kullanıcı dostu bir programdır. Şirketinizde benzer bir program kullanılıyor veya iş süreçleriniz, prosedürleriniz tam ve personeliniz gerekli yetkinliklere sahip ise kullanma kılavuzu ve program içi yönergeler ile Corpinet'i kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen yeni bir başlangıç ve hızlı bir dijital dönüşüm için yetkin yönetim danışmanlarımızdan geniş katılımlı tam günlük dijital dönüşüm eğitimi almanızı tavsiye ederiz.
VERİLERİM GÜVENDE MİDİR?
Kesinlikle! Tüm bilgilerinizi güvenli sunucularda saklıyoruz ve günlük olarak veritabanımızı yedekliyoruz. Tüm trafiğimiz SSL üzerinden sunulmaktadır. Uygulamanın güvenliğini arttırmak için bir siber güvenlik şirketi tarafından penetrasyon testi yapılmıştır.
MOBİL UYGULAMANIZ VAR MI?
Mobil uygulamalarda yaşanan teknik sorunlar ve kişilerin uygulama indirmede azalan talepleri nedeni ile mobil uygulama kullanımdan kaldırılmış olup, Corpinet'in gerekli tüm sayfaları mobil cihazlara uygun hale getirilerek mobil cihazınızdan kullanma imkanı sunulmuştur.
CORPİNET NASIL ÜCRETLENDİRİLİR?
Tüm kobilerin rahat erişmesi ve ülke kalkınmasında dijital dönüşümün katkısının büyük olacağına olan sonsuz inancımız nedeni ile kullanıcı başı 1 (Bir) USD (Amerikan Doları) gibi bir fiyatlama ile kullanımınıza sunulmuştur. Fiyat politikamız uzun vadeli olup tüm yenilikleri ve geliştirmeleri kapsamaktadır.
HİZMETİNİZİN DEVAMLILIĞINI NASIL GARANTİ EDİYORSUNUZ?
Hizmetimizin devamlılığını garanti ediyoruz. Yine de CORPINET’in operasyonlarına devam edememesi durumunda, kendi sağlayacağınız sunucu üzerinde çalıştırmak üzere uygulamayı ve verilerinizi herhangi bir ücret talep etmeden size sağlayacağımızın garantisini veriyoruz.
ÖZEL TALEPLERİMİZİ UYGULAMAYA EKLEYEBİLİR MİSİNİZ?
Sizlerden gelen istekleri bir havuzda topluyoruz ve en çok talep edilen özelliklere öncelik vererek uygulamaya ekliyoruz. Düzenli olarak zamanın gereksinimlerini önceden tespit edip rakiplerinizden önce sizlerin kullanımına sunuyoruz. İsteklerinizi iletirseniz geliştirme listemizi güncelleriz. Eğer ihtiyacınız olan geliştirmelerin öncelikli olarak yapılmasını isterseniz veya size özel sayfa ve özelliklerin eklenmesini isterseniz geliştirme ücreti karşılığında uygulamamıza modüller ekleyebiliyoruz. Ücret özelliğin geliştirme süresine göre belirleniyor. Detaylar için bizimle iletişime geçiniz.
HANGİ PAKETİ TERCİH ETMELİYİM?
Corpinet 2020 başında paket ürün uygulamasından vazgeçmiş olup Starter Paket fiyatına Business Plus paketini sunmaya kararvermiştir. Bu sayede tüm iş ortaklarımız en uygun fiyat ile en geniş kapsamlı dijital dönüşüm yazılımına sahip olacak ve ihtiyaç duydukları anda ek modüller diğer uygulamalarına tam entegre olarak kullanımlarına hazır olacaktır. Ayrıca menülerde ihtiyacınız olan ama bazen adını koyamadığımız birçok ihtiyaç için size ilham verecektir.
CORPİNET'İ KENDİ SUNUCUMUZDA KULLANABİLİR MİYİZ?
Corpinet bir SOY (Servis Olarak Yazılım) ürünüdür. Bu yazılımlar merkezi sunucularda çalıştırılıp tüm kullanıcılara oradan sunulur. Bu sayede sunucu bakımı, yedeklemesi, güncellemesi ve güvenliği gibi sorunlarla uğraşmadan yazılımı kullanabilirsiniz. Ancak dilerseniz kendi sunucularınızda da çalıştırabilmenize olanak sağlıyoruz. Bu durumda veri yedekleme ve güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.
CORPİNET'İ KULLANMAK İÇİN BİLGİSAYARIMA PROGRAM YÜKLEMEM GEREKİYOR MU?
Hayır. Corpinet, internet üzerinden kullanabileceğiniz bir programıdır. Bilgisayarınıza ayrıca bir program kurmanıza gerek yoktur. Sadece sitemizde hesap oluşturmanız yeterlidir.
NASIL ÖDEME YAPABİLİRİM DEMOYU AKTİF HALE GETİRMEK İSTİYORUM
Ücretlendirme çalışan başı ve aylık olup, fatura ve ödemeler yıllık yapılmaktadır. Firma dönem içinde kullanımdan vazgeçmek isterse talep ettiği ayı takip eden aydan başlayarak iade faturası düzenleyerek ödeme iadesi alabilir. Talepler admin kullanıcıları tarafından Ayarlar / Hesap Yönetimi menüsünden yapılabilir.
MÜDÜRLERİN PERSONELLERİN ÖZLÜK DOSYASINI GÖRMESİNİ NASIL ENGELLERİM?
AYARLAR/YETKİLENDİRME/YÖNETİCİLER sayfasından yapılabilir.
POTANSİYEL MÜŞTERİLERİ NASIL MÜŞTERİLER KARTINA TAŞIYABİLİRİZ?
İlgili firma sayfasından güncelleme işlemi yaparak TAŞI bölümünde Müşterileri seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi her mali yılın sonunda yapmanızı öneririz ilgili yıl boyunca bu müşteriler sizin yeni müşteriniz statüsünde kalmalı. Özellikle performans yönetiminde çalışanınızın yeni müşteri hedefi var ise dönem içinde işlem yapmanız bu hedeflerin hesaplamasını bozacaktır.
PERSONELİN YILLIK HAKEDİŞİNDE AYNI YIL İÇİN BİRDEN FAZLA HAKEDİŞ GÖRÜNÜYOR NEDENİ NEDİR?
Yıllık izin hakedişleri, personelin işe giriş tarihinde iş kanununa göre hakettiği (Özel izin tablosu kullananlarda ilgili tabloda yazılı gün kadar) izin günü kadar ekleme yapılır. Eğer personelin işe giriş tarihinde değişiklik yapılır ise sistem yeni tarihe göre izin hakedişi verecektir. Bu durumda personelin işe giriş tarihi, değiştirildiği tarihten ay gün olarak daha ileri bir güne alınırsa aynı yıl içinde ilgili tarih geldiğinde tekrar sistem tarafından yıllık hakediş yüklenecektir. Bu durumda fazla olan hakedişi sistem Admininize sildirmeniz gerekir. (İzinleri silme yetkisi sadece Adminlerde vardır) Örn; 07.12.2019 Tarihinde çalışanlarımızdan Ali Uysal'ın sistemde 12.06.2018 olan işe girişini 12.12.2018 olarak (Hatalı bir giriş olduğu için düzeltme işlemi) değiştirelim, sistem bir önceki giriş tarihine göre 12.06.2019 tarihinde çalışana 14 günlük izin hak edişini yükledi, ayrıca sistem tarih 12.12.2019 tarihinde personel sorgulaması yaptığında işe giriş tarihi 12.12.2018 gözüken Ali Uysal'a tekrar 14 gün yükleyecektir.
HER SABAH DÜZENLİ GELEN AKTİVİTE POSTALARINI NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?
Ayarlar / Firma Bilgileri sayfasından e-mail iptali gerçekleştirebilirsiniz.
DEMO HESAPTA YAPTIĞIM İŞLEMLER İLE DEMO SONRASINDA DA KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİR MİYİM?
Evet, uygulamamızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yaptığınız bütün değişiklikler kayıtlı olur. Eğer yeni bir hesap üzerinden kullanmak isterseniz yeniden hesap oluşturmanız gerekir.
CORPİNET KULLANMAK İÇİN EĞİTİM VERİYOR MUSUNUZ?
Evet. Kullanma kılavuzu ve program içi yönergeler ile Corpinet'i kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ancak yeni bir başlangıç ve hızlı bir dijital dönüşüm için yetkin yönetim danışmanlarımızdan geniş katılımlı tam günlük dijital dönüşüm eğitimi almanızı tavsiye ederiz.
HESABIMI NASIL SİLEBİLİRİM?
Ücretsiz deneme süreniz bittikten sonra kullanmaya devam etmek istemezseniz herhangi bir işlem yapmanıza veya hesabınızı kapatmanıza gerek yoktur. "Kurum" sayfasındaki Abonelik ve Ödemeler sekmesinden paket aboneliği başlatmadığınız sürece hesabınız etkin olmayacaktır. Yine de hesabınızın tamamen kapatılmasını isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
NASIL DESTEK ALABİLİRİM?
Uygulama içinde YARDIM/SORU SOR & TALEP menüsünden her türlü desteği alabilirsiniz. Uygulama dışından ise BİZE ULAŞIN veya Canlı Destek uygulamasından bizlere ulaşabilirsiniz.
İZİN TALEP EDERKEN BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHLERİNİ NASIL DOLDURMALIYIM?
Başlangıç tarihine iş yerinde olmayacağınız günü, bitiş tarihine ise iş yerinde olmayacağınız son günü yazmalısınız. Bu şekilde işlem yaptığınızda izin takvimlerinde ofiste olmayacağınız günler işaretlenmiş olur.
Örn; Cumartesi çalışma günü olmayan bir iş yerinde bir hafta izin kullanacak bir personel başlangıç gününe pazartesinin tarihini, bitiş gününe de cumanın tarihini girmesi ve talep edilen izin gününe 5 gün seçmesi gerekir. Aynı örnekteki iş yerinin cumartesi çalışma günü olsaydı başlangıç günü yine pazartesi olacak bitiş gününe ise cumartesiyi seçmesi ve izin günü olarak da 6 gün seçmesi gerekliydi.
SİSTEMİ İLK KULLANMAYA BAŞLADIĞIMIZDA PERSONELLERİMİZİN MEVCUT İZİN HAKLARI NE OLACAK?
Yönetimsel Araçlar / Yıllık İzin Takvimi sayfasından ilgili kişi seçilerek stok günü kısmına kişinin mevcut izin hakkı bir sefere mahsusu tanımlanmalıdır. Bu işlemi güvenlik nedeni ile sadece adminler yapabilir. Kişinin işyerine yıllık izin borcu var ise rakam eksi (-) olarak girilmeli. Bir iki yıllık yeni personelleriniz için aynı sayfadan geçmiş yılların hak edişleri yüklenip, varsa geçmişe dönük sistem üzerinden kullanılan izinler için talep ve onay oluşturularak geçmiş dataların oluşturulduğu bir başlangıç yapılması önerilir.
YILLIK İZİN FORMLARINI KULLANMAYA DEVAM ETMELİ MİYİZ?
Bu kararı tamamen şirketin yönetimi alabilir. Olası uzlaşmazlıklarda yasal kanıt olması için, imzalı form kullanmanızı ve bu formların görüntülerini ilgili izine yüklemenizi öneririz. Mevcutta kullandığınız izin formu yok ise sistem üzerinden logolu form oluşturabilirsiniz. (Form için ilgili izin satırının sağındaki printer resmine basmanız yeterli olacaktır) Bu formda izinin kullanıldığının onay bölümü de olduğu için bur formları kullanmanızı öneririz.
MASRAF FORMUMU ONAY İÇİN YÖNETİCİME GÖNDEREMİYORUM.
Ayarlar bölümünde masraflarınız için yönetici seçilmemiştir. Lütfen sistem admini veya editörlerinden destek alınız. Ayarlar bölümünden masraf onay akışınız düzenlenmeli.
MÜŞTERİLERE KONTAK KİŞİSİ EKLEYEMİYORUM.
Müşteri satırının en sağında + Kontak Ekle bolümü bulunmaktadır. Bu kısımdan ekleyebilirsiniz. Eğer bu bölüm gözükmüyorsa AYARLAR bölümünden müşteri kontakları sayfasına en az bir adet kontak çeşidi girmelisiniz. ÖRN; Satın Alma
MÜŞTERİ KAYDETME İŞLEMİNİ KİMLER YAPABİLİR?
Bu işlemi sistem kirliliğinin önüne geçmek ve mükerrer kayıtları önlemek için sadece admin, editör ve müşteri editörleri yapabilir.
POTANSİYEL MÜŞTERİYİ KİMLER EKLEYEBİLİR?
Sistem erişimi olan tüm personel Potansiyel Müşteri ekleyebilir ancak bunların statü değişikliklerini sadece admin, editör ve müşteri editörleri yapabilir.
SAĞLAYICI KAYDETME İŞLEMİNİ KİMLER YAPABİLİR?
Bu işlemi sistem kirliliğinin önüne geçmek ve mükerrer kayıtları önlemek için sadece admin, editör ve müşteri editörleri yapabilir.
EKRAN RENKLERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
Sayfanın sağ üst köşesinde buluna resminizin solundaki üç nokta işaretini tıklayarak temanızı değiştirebilirsiniz. Firmanızın genel tema değişikliği AYARLAR/FİRMA BİLGİLERİ sayfasından yapılabilir.
HER SABAH DÜZENLİ GELEN ATİVİTE e-MAİLİNİ İPTAL EDEBİLİR MİYİZ?
Evet, AYARLAR/FİRMA BİLGİLERİ sayfasından Aktivite Takip Mail; Gönderilmesin seçeneğini işaretlemelisiniz.
İletişim Whatspp Logo
ÜCRETSİZ DENEYİN
Atesoft Web tasarım - Web Sitesi geliştirme